Akredituoti pastatų sandarumo tyrimai
El. Paštas: andrius@namuinspektorius.lt                                   Raskite mus: FB ikona

Pastatų akustiniai tyrimai
Akustinis įrenginysNatūriniai akustiniai matavimai (pastato garso klasifikavimas) – užbaigus statybos darbus ir pripažįstant pastatą tinkamu naudoti, turi būti nustatyta pastato ar jo dalių faktinė garso klasė (nuo A iki E). Atliekant šį tyrimą atliekami natūriniai matavimai ir nustatoma tiriamo pastato garso klasė.

Gyvenamųjų pastatų apsaugos nuo triukšmo rodiklių sistema sukurta daugiau kaip prieš 50 metų. O pastato apsauga nuo triukšmo yra vienas iš Europos Sąjungos reikalavimų, kuriuos turi atitikti pastatas. Lietuvai įstojus į ES, mūsų statiniai taip pat privalo atitikti keliamus reikalavimus. Akustiniai tyrimai dažnai parodo, kad senesnės statybos namai neatitinka net minimalių reikalavimų. Triukšmingumas viršija normas. Garso matavimas dažnai parodo, kad pastatui reikalinga papildoma garso izoliacija. Tam atliekamas pastato akustinis tyrimas.

Patalpoms yra keliami gana tikslūs akustiniai reikalavimai. O dėl jų įgyvendinimas atliekamas tiek projektuojant pastatą, tiek jį statant. Tad dėl per didelio triukšmingumo dažniausiai kalti statybininkai ir projektuotojai. Triukšmas tai - netvarkingas įvairaus stiprumo garsų mišinys, trukdantis dirbti, ilsėtis ir kenkiantis sveikatai. Pastatų akustika priklauso nuo namo projekto, statybininkų darbo, naudojamų medžiagų kokybės. 

Pastatuose girdimo triukšmo rūšys: hidraulinis triukšmas, orinis triukšmas ir struktūrinis triukšmas. Hidraulinis triukšmas - tai triukšmas sklindantis skysčiuose (vandens tiekimo ir šildymo sistemose). Struktūrinis triukšmas - tai tai trkiukšmas sklindantis kietais kūnais (tai namo blokai, perdangos, pertvaros ir kitos konstrukcijos. Orinis triukšmas - tai garsai sklindantys oru. Garso matavimas padeda nustatyti triukšmo lygį ir daryti tolimesnes išvadas apie pastatų akustiką ir garo izoliacijos gerinimą.

Triukšmingumo pastatuose mažinimas yra ypatingai svarbus norint juose komfortiškai jaustis. O ilgalaikis triukšmingumas gali sukelti ir sveikatos problemas.

Energetinis sertifikavimas techninė priežiūra ( energinis sertifikavimas technine prieziura ) energetinio naudingumo sertifikatas, kaina. Energetinis pastato sandarumo silumos nuostoliai, termovizorius (šilumos laidumas) parodytu ant kiek pastat termo sandarus bei ar yra energetiškai naudingas ar nuostolingas. Šilumos nuostolių išvengti padės termovizinis testas, pastato sandarumo lygiui (sertifikavimui) nustatyti. Iš termovizinės nuotraukos (termonuotraukos), schemų, nustatomas pastatų energetinis sertifikavimas. Pasiruošimas energetiniam sertifikavimui reikalinga įranga, termovizoriai. Iš termografinės nuotraukos viskas matosi. Energetinių nuostolių santykis ir termoizoliacijos naudingumo išraiška padės nustatyti statinių termolaidumą. Techninė priežiūra reikalinga visiems ypač senesnio tipo objektams.

Termovizija ir termoviziniai tyrimai

Termovizijos paslaugos, termovizoriaus pagalba darome termonuotraukas ir nustatome apšiltinimo broko vietas, šalčio tiltus ir grindinio šildymo kontūrą Energinio naudingumo sertifikatai; Metrologiškai patikrinta įranga, ilgametė patirtis, darbų kokybė. Termoviziniai tyrimai atliekami visoje Lietuvoje.

Termovizorius – infraraudonųjų spindulių kamera

Termovizoriaus kamera leidžia pamatyti tai, ko žmogaus akis negali. Termovizoriumi su IR-FUSION technologija ( unikali patentuota technologija, leidžianti infraraudonųjų spindulių spektre matomą vaizdą derinti su paprastu, skaitmeninės kameros rodomu vaizdu) atliekame pastatų termovizinę analizę (nustatome statybos, rekonstrukcijos ar eksploatacijos metu atsiradusius defektus, statybos broką). Perkantiems tiek senos, tiek naujos statybos namus ar butus spalvotos termonuotraukos vizualiai parodo to statinio kokybę – ar jis sandarus šilumos atžvilgiu ar pro jo sienas, langus, duris vis dėl to iškeliauja šiluma laukan. Termovizinio tyrimo metu itin tiksliai nustatomos šilumos praradimo vietos: ištiriamas fasadas, pamatai, perdangos, stogas, identifikuojamos langų, stoglangių, lauko durų nesandarumas ir montavimo klaidos, grindinio šildymo išvedžiojimo planas ir trūkę vandentiekio vamzdžiai. Termovizinio tyrimo metu nustatomi visi statybos broko epizodai ir defektai atsiradę pastato natūralios eksploatacijos metu, dėl kurių patiriami šiluminės energijos nuostoliai. termovizija Vilniuje, termovizija Klaipėda, termovizija Vilniaus regione, termovizorius, termovizinis tyrimas, šilumos nuostoliai, termovizinio tyrimo kaina, termonuotrauka, termovizija kaina, termovizinė nuotrauka, termovizija Kauno rajone, namo nuotraukos, šaltas namas, termovizoriaus nuoma, termovizija Vilniuje, termovizija Kretinga, termovizija Palanga, termovizija Rietavas, termovizija Plungė, termovizija Neringa, energinio naudingumo sertifikatas