Akredituoti pastatų sandarumo tyrimai
El. Paštas: andrius@namuinspektorius.lt                                   Raskite mus: FB ikona

Pastatų sandarumo testas

pastatu sandarumas
Pastatų sandarumo lygis tampa vis svarbesnis faktorius statyboje. Norint ekonimiškai eksploatuoti pastatus neužtenka vien pasikliauti aukšta atitvarų šilumine varža, bet būtina turėti ir sandarias atitvaras.

Pastatų sandarumo testas paprastai, greitai, aiškiai

Pastatų sandarumo testas kiekvienam leis suprasti, kiek yra vertas pastatas ar atlikti statybos darbai. Atlikus šį testą sužinosite ar nepermokate už perkamą būstą, ar atlikti statybos darbai atitinka sutartą kainą ir kokybinius reikalavimus. Išlaidos už šį testą jums atsipirks jau po pirmo arba antro šildymo mėnesio, o paskui jūs tik taupysite. Juk nenori mokėti už darbą, kuris nieko nevertas.

Taip pat nuo 2013-12-18 įsigaliojo „STR 2.05.01:2013 Pastatų energinio naudingumo projektavimas“, kuris apibrėžia naujų pastatų sandarumo lygį. Iš STR 2.05.01:2013:

C, B, A, A+ arba A++ energinio naudingumo klasės pastatai (jų dalys) turi būti suprojektuoti taip, kad jų sandarumas, išmatuotas pagal LST EN 13829:2002 „Šiluminės statinių charakteristikos". Pastatų pralaidumo orui nustatymas. Slėgių skirtumo metodas (modifikuotas ISO 9972:1996)“ [5.15] reikalavimus esant 50 Pa slėgių skirtumui tarp pastato vidaus ir išorės, neviršytų 10 lentelėje nurodytų oro apykaitos verčių.

10 lentelė
Eil.
Nr. 
Pastato paskirtis [5.4]  Pastato energinio naudingumo klasė n50.N,
(1/h)
1 Gyvenamosios, administracinės, mokslo ir gydymo C 2,0
B 1,5
A 1,0
A+, A++ 0,6
2 Maitinimo, prekybos, kultūros, viešbučių, paslaugų, sporto, transporto, specialioji ir poilsio C, B 2
A 1,5
A+ ir A++ 1


DAUGIAU VIDEO APIE NESANDARIUS PASTATUS KIAURASNAMAS.LT

Pastato nesandarumo problema ypatingai išryškėja žiemos metu, kai per pastato plyšius, broko vietas pradeda skverbtis šaltas lauko oras, kurį reikia sušildyti šildymo sistemai. Taip didėja kaštai už patalpų šildymą. Taip pat svarbus sandarumas yra ir šaldomiems pastatams, kur reikalinga neleisti prasiskverbti šiltam lauko orui. Kiek papildomai kainuoja nesandarus namas pateikta lentelėje žemiau.

Sandarumo koef. (oro apykaita per valandą) Dienolaipsniai Pastato tūris, m3 Energijos nuostoliai dėl nesandarumo per metus, kWh Išlaidos dėl nesandarumo, šildant patalpas dujomis metams, Eur
9 3900 250 3580 260
6 3900 250 2387 175
3 3900 250 1193 85
0,6 3900 250 239 20
9 3900 500 7160 520
6 3900 500 4774 345
3 3900 500 2387 175
0,6 3900 500 477 35

SANDARUMO PATIKRINIMAS

Pastato sandarumo patikrinimas atliekamas laikantis Lietuvos standarto LST EN 13829. Sandarumo patikrinimas atliekamas dirbtinai sukuriant viršslėgį ar neigiamą slėgį pastato viduje. Šio patikrinimo metu galima nustatyti oro kaitą dėl infiltracijos ir identifikuoti nesandarumus, per kuriuos į pastatą patenka išorės oras.

Matavimo metu sukaupiami duomenys ir apdorojus kompiuterine programa, pagal LST EN 13829 reikalavimus, pateikiama pastato sandarumo ataskaita. Ataskaitoje nurodomos konkrečios pastato nesandarumo vietos ir esant galimybei pateikiamos jų termografinės nuotraukos. Atlikus sandarumo bandymą taip pat galima sužinoti ir bendrą plyšių plotą konstrukcijose.

Pastato sandarumo matavimas jums padės:

  • Sužinoti sandarumo lygį;

  • Vietas, pro kur vyksta lauko oro infiltracija;

  • Sužinoti bendrą plyšių plotą konstrukcijose;

  • Apsispręsti dėl perkamo pastato kokybės;

  • Patikrinti atliktų statybos darbų kokybę;

  • Patikrinti sandarinimo darbų kokybę;

  • Patikrinti specialius reikalavimus dėl pastatų, patalpų ar pastato dalių sandarumo lygio.


Turima įranga leidžia atlikti sandarumo testą tiek nedideliam gyvenamajam namui, tiek verslo centrams ar kitiems dideliems pastatams.Esame bene pirmieji Lietuvoje įgiję tarptautinį pastatų sandarumo matavimo sertifikatą.
Ar žinote , kad:

Pastatų sandarumo statistika


                   Iš pirmo karto tik vienas pastatas iš 25 tiriamų pastatų atitinka B energinei klasei keliamą sandarumo kriterijų.

                   A energinės klasės keliamus reikalavimus sandarumui iš pirmo karto išlaiko apie 2-4% tiriamų pastatų..

Pastatų sandarumas įtakoja ne tik sąnaudas už šildymą, bet ir oro kokybę.

Jei pastatas nesandarus, vasaros metų patalpose bus ne tik karšta, bet ir tvanku, o žiemos metu atvirkščiai – viduje oras bus sausas.

NESANDARIŲ NAMŲ VIDEO GALITE PAMATYTI KIAURASNAMAS.LT
 
Termovizija ar Termovizija + Sandarumo tyrimas

Koks skirtumas tarp termovizijos ir termovizijos kartu su sandarumo tyrimu, žiūrėkite termovizijos galerijoje. Rezultatas nekeliantis abejonių.Taip atrodo nesandariai sumontuotas stogas


Taip atrodo nesandariai pagaminti ir netinkamai sumontuoti langai


DAR DAUGIAU VIDEO KIAURASNAMAS.LT
Energetinis sertifikavimas techninė priežiūra ( energinis sertifikavimas technine prieziura ) energetinio naudingumo sertifikatas, kaina. Energetinis pastato sandarumo silumos nuostoliai, termovizorius (šilumos laidumas) parodytu ant kiek pastat termo sandarus bei ar yra energetiškai naudingas ar nuostolingas. Šilumos nuostolių išvengti padės termovizinis testas, pastato sandarumo lygiui (sertifikavimui) nustatyti. Iš termovizinės nuotraukos (termonuotraukos), schemų, nustatomas pastatų energetinis sertifikavimas. Pasiruošimas energetiniam sertifikavimui reikalinga įranga, termovizoriai. Iš termografinės nuotraukos viskas matosi. Energetinių nuostolių santykis ir termoizoliacijos naudingumo išraiška padės nustatyti statinių termolaidumą. Techninė priežiūra reikalinga visiems ypač senesnio tipo objektams.

Termovizija ir termoviziniai tyrimai

Termovizijos paslaugos, termovizoriaus pagalba darome termonuotraukas ir nustatome apšiltinimo broko vietas, šalčio tiltus ir grindinio šildymo kontūrą Energinio naudingumo sertifikatai; Metrologiškai patikrinta įranga, ilgametė patirtis, darbų kokybė. Termoviziniai tyrimai atliekami visoje Lietuvoje.

Termovizorius – infraraudonųjų spindulių kamera

Termovizoriaus kamera leidžia pamatyti tai, ko žmogaus akis negali. Termovizoriumi su IR-FUSION technologija ( unikali patentuota technologija, leidžianti infraraudonųjų spindulių spektre matomą vaizdą derinti su paprastu, skaitmeninės kameros rodomu vaizdu) atliekame pastatų termovizinę analizę (nustatome statybos, rekonstrukcijos ar eksploatacijos metu atsiradusius defektus, statybos broką). Perkantiems tiek senos, tiek naujos statybos namus ar butus spalvotos termonuotraukos vizualiai parodo to statinio kokybę – ar jis sandarus šilumos atžvilgiu ar pro jo sienas, langus, duris vis dėl to iškeliauja šiluma laukan. Termovizinio tyrimo metu itin tiksliai nustatomos šilumos praradimo vietos: ištiriamas fasadas, pamatai, perdangos, stogas, identifikuojamos langų, stoglangių, lauko durų nesandarumas ir montavimo klaidos, grindinio šildymo išvedžiojimo planas ir trūkę vandentiekio vamzdžiai. Termovizinio tyrimo metu nustatomi visi statybos broko epizodai ir defektai atsiradę pastato natūralios eksploatacijos metu, dėl kurių patiriami šiluminės energijos nuostoliai. termovizija Vilniuje, termovizija Klaipėda, termovizija Vilniaus regione, termovizorius, termovizinis tyrimas, šilumos nuostoliai, termovizinio tyrimo kaina, termonuotrauka, termovizija kaina, termovizinė nuotrauka, termovizija Kauno rajone, namo nuotraukos, šaltas namas, termovizoriaus nuoma, termovizija Vilniuje, termovizija Kretinga, termovizija Palanga, termovizija Rietavas, termovizija Plungė, termovizija Neringa, energinio naudingumo sertifikatas